Facebook – funkcje witryny

Należy wiedzieć, że Facebook oferuje pewne interesujące funkcje, które przypominają elementy, jakie generalnie są umieszczane na stronach internetowych. Warto więc je wypróbować, jeżeli jeszcze do tej pory z nich nie korzystaliśmy. Oto one:

1). Zdjęcia – w naszym profilu możemy umieszczać setki widocznych dla innych ludzi zdjęć. Możemy je pooznaczać komentarzami i umieścić w albumach.

2). Tablica – jeśli lubimy czyjś profil lub chcemy tej osobie przekazać wiadomość publicznie, możemy zostawić komentarz na jej tablicy. Pamiętajmy o tym, że tablicę widzą też inni, więc nie piszmy niczego, co mogłoby się wydać zbyt osobiste.

3). Oś czasu – profil na Facebooku ma obecnie postać osi czasu, na której możemy zobaczyć wszystko, co użytkownik robił w serwisie.

4). Notatki – facebook pozwala na tworzenie w profilu notatek, które przypominają wpisy blogowe – możemy w nich zamieszczać odnośniki do witryn i filmów.

5). Aplikacje – warto wiedzieć, że facebook dał początek szałowi na punkcie aplikacji, który MySpace podchwycił. Co ciekawe, więcej na temat aplikacji facebookowych przeczytamy na stronie Facebook Developers (http://developers.facebook.com/).

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *